Kategorie: Wszystkie | bukiety | florystyka | inne | narty | siedlisko | wystawy | ślub
RSS
czwartek, 19 kwietnia 2012
Flowers & HorTech Poland 2012

 

W dniach 20 – 22 marca 2012
na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym S.A. Bronisze k. Warszawy

odbyły się


Flowers & HorTech Poland 2012
Międzynarodowe Targi Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki 

Imprezie towarzyszyły liczne pokazy florystyczne.

Garść inspiracji:Więcej zdjęć serwer nie przyjmuje, zatem muszę kończyć.

Dobrej nocki życzę i miłych wrażeń

jolanda 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: wystawy
23:07, 1flora.1 , wystawy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 września 2011
Floriada w Wilanowie do niedzieli - zapraszam !

Kilka dzisiejszych fotek; pogoda dopisuje, choć wczoraj deszczowe chmury krążyły nad florystami do późnego popołudnia. Jeszcze jutro można się wybrać do Pałacu. Zapraszam również w imieniu swoim, zaprezentowałyśmy z Karolą kilka prac.

Nasze prace:

Bańki:

 

Martwa natura:

Kule:

Serca:

Prace pozostałych uczestników:

 

 

 

 

 

 

Miejmy nadzieje, że impreza stanie się rzeczywiście cykliczna.

Miła atmosfera, wzajemna życzliwość współuczestników i organizatorów.

Mizerna reklama i  totalna dezorientacja służb porządkowych, bileterów etc. w Pałacu odn. hasła Flolriada.

Do zobaczenia jutro w Wilanowie - jolanda

 

Tagi: wystawy
21:19, 1flora.1 , wystawy
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 stycznia 2011
Wśród Nocnej Ciszy - Świąteczna Biesiada cd.

Pozostałe aranżacje świąteczne w Oranżerii Wilanów.

Kolaże wklejam za zgodą Ewy z Krainy Ślubów. Wielkie dzięki.

Otóż ze zdjęciami z wernisażu wystawy u mnie krucho, bo po prostu nie byłam, przykuta do łóżka z powodu gorączki. Za kilka dni czekał mnie wyjazd na narty, mąż się denerwował, kazał mi się wygrzewać i pojechał na wystawę sam. Kilka zdjęć zrobiły dziewczyny, Ilonki Wojtek (super, są podpisane), ale zdjęcia kolaży są b. fajne, dlatego również je wklejam.

 

Aranżacja XXIII w., piękny stół, jeszcze piękniejsze krzesła; wyk. Sieradzan&Sekunda, nas już nieco znudziła ta aranżacja, bo już  kilkakrotnie była eksponowana przy różnych okazjach, z b. niewielkimi modyfikacjami.

 

Aranżacja leśna - olbrzymi okrągły stół z podziałem na 6. gości. Naturalne dodatki, elegancki storczyk Wanda, urocze choinki z igieł.

Bajkowa, kolorowa aranżacja - Alicja w krainie czarów. Bardzo wiosenna i gdyby nie przewrotna choinka (zawieszona do góry nogami), można by pomyśleć, że to nie te święta.

zdj. Biuro Kwiatowe Holandia

Królewski przepych, tradycyjna choć wysublimowana elegancja. Bogate w kwiaty kompozycje w pastelowych kolorach, świeżości dodaje w odcieniu pistacji anturium oraz pistacjowe brokatowe bombki. Apetyczny, piętrowy tort z ciętymi kwiatami i świeżymi owocami.

 

Stół ekskluzywny - nowoczesny, kryształy i aluminium, zimowa biel, ekskluzywny falenopsis. Mnie zirytował bezplamowy, bazarowy obrus, ale cała aranżacja nie przeładowana, uporządkowana, chłodna, ale zapraszająca do stołu. 

 

zdjęcie Biuro Kwiatowe Holandia

 

Aranżacja w stylu skandynawskim, obraz z krainy św. Mikołaja. Zimowy pejzaż w zestawieniu z przytulnym wnętrzem, kuszące smakołyki na stole, pomysłowe pokrowce na krzesła i in. przesympatyczne drobiazgi. Szkoda, że nie ma kominka, dla mnie byłaby to pełnia szczęścia.

 Aranżacja chłopskiego stołu ze smakowitymi, typowo polskimi specjałami. Glina, drewno, słoma, siano - naturalne materiały dekoracyjne, uderzająca prostota, zakorzeniona tradycja. Klimatyczny i sielski. Wianki i bukiety utkane z zasuszonych kwiatów pól i łąk, igliwie z lasu.

Kolejna ekskluzywna aranżacja - przepiękne szlifowane kryształy, kryształowe szkło, metalizowane świeczniki, naczynia, bombki, miękkie białe futro. Lśniąca, migocąca refleksami odbijającego się światła ... Podwieszana dekoracja z białym falenopsisem, umieszczonym bez ziemi, ale z wypłukanymi korzeniami, w szklanych, otwartych bombkach ... powalająca. Dla mnie błąd w ekspozycji, bo kiepskie tło i podwieszenie zlewa się ze zwieszeniem za stołu, które również było de lux. Przepych i bogactwo.

 

Zacytuję podpis do zdjęcia Ewy z Krainy Ślubów, bo ona wie lepiej, gdyż pomagała przy tej  inscenizacji.

Aranżacja inspirowana obrazem Józefa Mehoffera "Dziwny ogród". Razem z kwiatowymi ramami i stołem królewskim tworzy centralny punkt wystawy.

Styl ekstrawagancki - niewyorażalnie pracowity wianek i bombki, tytanicznę pracę wykonała florystka by zadziwić. Brawo!

Biuro Kwiatowe Holandia i styl awangardowy - amerykański, z hiacyntem.

Lata 20., lata 30. - urocze bawełniane koronki, retro meble, nostalgiczne klimaty wielopokoleniowego, świątecznego domu pełnego ciepła i wspomnień.

Podsumowanie:

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, pisano o niej w mediach.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że TVP2 nasze stoisko okrzyknęło hitem wystawy.

Pozdrawiam serdecznie - jolanda

mój pierwszy blog

 

 

 

wtorek, 18 stycznia 2011
"Wśród Nocnej Ciszy Świąteczna Biesiada" wystawa w Oranżerii Wilanów

Świąteczna biesiada - motywy lat 60.

Propozycji aranżacji sugerowanych przez panie z Akademii Wilanowskiej (organizator wystawy) było wiele i przeróżne. Na spotkaniu roboczym pierwszym byłam sama i ani się obejrzałam, jak większość tematyki była zajęta. Oczywiście aranżacje mogły się powtarzać, ale nie miało to sensu.

Stół królewski, pałacowy - centralne miejsce w Oranżerii - zarezerwowany dla Akademii; chłopski, lata 20, 30, Alicja w krainie czarów, leśny, awangardowy, luksusowy, XXIII wiek (zarezerwowany wyk. Sieradzan&Sekunda),  Świętego Mikołaja   etc.

P. Asia nakręcała mnie na gomułkowską aranżację i tak zasiała to peerelowskie ziarno, że zaczęło mi kiełkować w głowie całkiem szybko. Nie chciałam by dekoracja była kiczowata, szara. Marzyła mi się PRL luksusowa, elegancka, wykwintna, w nowym wydaniu.

Tematyka była wyzwaniem i razem z pozostałymi dziewczynami drążyłyśmy ją na wszystkie strony. Mnóstwo pomysłów, telefonów, maili, zdjęć, wertowania netu, ganiania po mieście ... powtarzający się motyw goździka w celofanie, plastikowe spiralne wstążeczki w bukietach, saturator, syfon, PKiN ... 

Nie wiedziałyśmy od czego zacząć, myśli kłębiły się, nie mogłyśmy znaleźć konkretnej inspiracji. Uparłam się na super nowoczesne meble, dziewczyny szukały mebli stylizowanych na lata 60, kubełkowe krzesełka itp.

 Błogosławiony niechaj będzie internet - kopalnia wiedzy i pomysłów. Jedna myśl rodziła drugą. Wizja aranżacji powoli wyłaniała się z gęstej mgły misz-maszu.

Aranżacja stoiska - zastosowanie motywów z czasów gomułkowskich w super nowoczesnej inscenizacji, odrodzenie się goździka, dograne elementy geometrycznych wzorów, typowych dla tamtej epoki, PKiN jako choinka, junak - jako harley PRL-u ...

Firma HEBAN wypożyczyła szklany stół i krzesła z pleksi, designerskie, wymarzone przeze mnie meble. Trudzili się sami z dowozem, montażem i demontażem. Ubezpieczyłyśmy je na wszelki wypadek. Wzbudzały podziw i wielkie zainteresowanie jeszcze przed otwarciem wystawy.

Wyszperałam platynową linię Free Spirit Stars Rosenthala, genialna do naszej koncepcji. Ilonce, naszej koleżance od spraw organizacyjnych, udało się wypożyczyć zastawę deserową na czas targów. Mam metalizowane, plastikowe kule, niczym bombki, będą pasować; przypadkiem kupuję identyczne świece.  

 

Karola obmyśla tapetę, podłogę.  Do tapety pasuje kawałek wyszperanego materiału, który kiedyś kupiłam na allegro przed targami RemaDays, w geometryczne wzory, kolorystyka idealna -Karola  szyje z niego podkładki na stół.

Mój mąż przystaje na propozycję wypożyczenia nam na stoisko swojego ukochanego junaka.

Niemniej wścieka się, gdy proszę go o pomoc w zrobieniu konstrukcji choinki pałacu kultury. Dereń zasypany śniegiem, pobocza szosy ze zwałami śniegu, które nie pozwalają mi zaparkować auta w pobliżu, trzeba iść kawał drogi, a tu mróz dokucza; Mariola przypłaca przeziębieniem wyprawę po niego. Mamy obawy czy starczy nam jego gałązek na PKiN. Karoli mąż robi wyliczenie proporcji naszego pałacu kultury, z dokładnością iście aptekarską, śmiechu przy tym co niemiara. Mariola z Karolą budują konstrukcję naszego pałacu z leszczynowych patyków podczas mojej nieobecności. Wracam i oczom nie wierzę. Tkaniu z gałązek derenia nie ma końca. Mąż szczęśliwy - "to jest prawdziwy, florystyczny PKiN" kwituje mądrala.

Jeszcze tylko 250 szt. fiolek posprajować na czerwono do goździków, które będą zdobić tę dwumetrową peerelowską choinkę. Jeszcze okleić gumki wstążką, powiązać druciki ... i końca pracy nie widać. Czerwone i czarne foremki na mufinki z goździków, sztalugi na tablicę sponsorów, bo surowe drewno nie pasuje - sprajem śmierdzi w byłym mieszkaniu dziadka, mojej obecnej pracowni.

Konstrukcję gwiazdy robi Mariola, Karolina okleja ją węglem drzewnym, później jest problem z namoczeniem wklejonej w jej środek mokrej gąbki, bo nie mieści się do mojej wanny.

Każda ma zajęcie. Jak nie w domu, to w "pracowni". Mamy pomysł na lampę z włosa anielskiego. Kupiłam 75 szt. włosa, mamy starą obudowę lampy, ale nie mamy konstrukcji abażuru. Znów potrzebny jakiś chłop. Mój małżonek w biegu coś zespawał, bo autentycznie zaganiany, ale nie mogłyśmy wybrzydzać. Lampa musiała być robiona już na miejscu, w Oranżerii.

Wizytówki z czerwonym PKiN, tapetę, wydruki i obróbkę zdjęć pałacu, biało-czarną szachownicę podłogi, robiła firma mego najstarszego syna The Sign.

Idealnie obrobił całkiem  świeże zdjęcie spod  PKiN , wyciął reklamę Kinoteki, porzerobił ją na KC PZPR, wkomponował stare samochody, "ubrał" ludzi w oprychówki, bereciki, doszkicował panu "pekaesy" ... Okazało się, że przebrani ludzie to nasi znajomi, Mariola nie poznała kobiety w ciąży, a kazało się, że to ona we własnej osobie, ze swoim osobistym małżonkiem. Uśmieliśmy się do łez.

 

 

Więcej o wystawie w kolejnym poście.

Pozdrawiam serdecznie - jolanda

mój pierwszy blog

wtorek, 23 listopada 2010
Floral Fashion Show Sieradzan & Sekunda w Oranżerii w Wilanowie

Wielkie wydarzenie, wielkie show, wielkie emocje. I odnotowane znacząco w mediach.

Szara myszka ze mnie, ale miałam zaproszenie i ... amatorski aparat foto. Nie widziałam, pstrykając, twarzy i osób w kreacjach Sisleya, Benettona czy Violi Spiechowicz, nie widziałam strojów, moją uwagę przykuwały BUKIETY. Dopiero pod koniec pokazu dostrzegałam, że główne modelki i modele to nasze telewizyjne gwiazdy.

Chylę nisko czoła przed panami S&S. Kwiaty do kreacji wspaniale dobrane, nowatorskie.

Poza znanymi z sieci bukietami z tegoż pokazu, wklejam kilka innych, wartych pokazania.

 

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie - jolanda

mój pierwszy blog

Tagi: ślub
03:33, 1flora.1 , wystawy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 listopada 2010
Zimna hala EXPO i słoneczniki

Z góry ustalona dekoracja a budżet ograniczany kilkakrotnie. "Wyżyłowanie" ceny na oprawę kwiatową, to w ostatnich czasach standard. W takich sytuacjach ważna jest koncepcja,  tu zarys ogólny był klienta, na szczęście klient nie był małostkowy, my zaś miałyśmy spore pole manewru.

Chodziło o "ocieplenie" wyglądu i stworzenie klimatu na nowej hali EXPO w Warszawie, na bankiet lekarzy. Na zdjęciach wygląda to mało spójnie, ale myślę, że finalnie, z zastawionymi stołami, było w miarę OK.

Duże kompozycje były też wielostronne, choć okazało się, że nie było takiej potrzeby. Często tak bywa, że nie do końca wiadomo, gdzie i jak dekoracje zostaną ustawione.

Terakotowe doniczki, dekorowane koronką, sielskie słoneczniki, niekoniecznie współgrały z dość nowoczesnymi mini kompozycjami pływającymi w szkle, niemniej w sąsiedztwie szkła z różnymi napojami i in. akcesoriami nakrycia stołu, dekoracje były trafione. 10 września to data letnio-jesienna, dekoracje były utrzymane w takiej konwencji. 

Klient był zadowolony.

 

Pozdrawiam serdecznie - jolanda

mój pierwszy blog

Tagi: wystawy
17:41, 1flora.1 , wystawy
Link Dodaj komentarz »