Blog > Komentarze do wpisu
Lipcowy bukiet w słonecznych barwach

Ślub odbyć się miał w drewnianym kościółku w Starej Miłosnej, przyjęcie w Otwocku Wielkim w Lipowym Gościńcu.

Motyw powtarzający się - pomarańczowa róża. Kwiaty w szklanych wazonach kielichach ozdobionych bawełnianą koronką, korespondującą z koronką na wiklinowych abażurach oświetlających salę weselną.

Bukiet Panny Młodej w kolorach lipcowej wędrówki słońca po horyzoncie - od złotem zalanego poranka do karminowego zachodu. Zmieniał barwę w zależności od pory dnia i światła.

 

Miałam obawy o róże, których na aranżacje zakupiłam prawie 300 szt. Było bardzo upalnie, co kwiaty źle znoszą, przechowywałam je od czwartku do soboty w temperaturze pokojowej, w odżywce, by rozwinęły pąki kwiatowe. Świeżość to jednak podstawa. Róże były w świetnej kondycji, a z bukietem we wtorek po ślubie Panna Młoda miała sesję zdjęciową. Ba, nawet zapasowa róża we włosy, zabezpieczona tylko klejem do żywych roślin i przechowywana w chłodzie od soboty, była świeżusieńka.

Wiele nieporozumień było z bukietem dla świadkowej. Przygotowany bukiet, pomniejszony bukiet PM, do jej pomarańczowej kreacji wydawał się idealny, niemniej musiałam przygotować bukiet ecru wg wstępnych ustaleń. Klient nasz pan, no problem and no comments.

Bukiet ecru, który jednak został przez nią wybrany:

I jeszcze raz poprzednie bukiety:

 

Róża we włosach na ceremonię ślubną była przeze mnie powiększana, tzn. doczepiałam im dodatkowe płatki (niczym rozamelia).

Miło, jak PM bezpośrednio po weselu przysyła SMS-a z podziękowaniami za dekoracje.

Do następnego wpisu

jolanda

środa, 29 sierpnia 2012, 1flora.1
Tagi: bukiety ślub

Polecane wpisy

 • Wielka Orkiestra znów zagra

  Święta minęły, znów o rok starsi ... Przygotowania do Orkiestry w toku. Przygotowałam już kryzy do bukietów, które ułatwiają układanie kwiatów, czynią bukiety b

 • Motyw amarantu

  Amarant wymarzyła PM, trzeba było temu sprostać. Płatki róż PM przewiozła w trenie na salę weselną. Pomysł ze storczykami na stołach-fantastyczny, po weselu Pań

 • Plenerowy ślub

  Plenerowy ślub odbył się w parku przy Pałacu Ossolińskich w Sterdyni, przyjęcie weselne w namiocie. Dekoracje miały być skromne ze słonecznikiem w roli głównej

 • Coraz bliżej ślub

  Jak dawno mnie tu nie było.. Dostałam na maila wiadomość, że do mojego ślubu zostało 225 dni. Nie mam koloru przewodniego ani sukni, ani nawet pomysłu na oba..

 • ślubny boksik

  DO tej pory nie zabierałam się za boxy bo nie miałam ani takiej potrzeby ani weny. Jendak są czasem wyjątkowe okazje w życiu innych ludzi, którym chcielibyśmy s

Komentarze
Gość: Magda, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2017/04/05 15:11:16
Piękne kwiaty, idealnie dopasowane kolorystycznie!