Blog > Komentarze do wpisu
Świąteczna scenografia do reklamy

Pomagałam Karoli przy wykonaniu dekoracji do telewizyjnej reklamy Skok Wołomin. To pierwsze nasze tego typu doświadczenie.

Spot reklamowy trwa dokładnie 30 sekund, ale ile to jest zachodu by go przygotować do TV? My już się mniej więcej orientujemy. Sztab ludzi w pełnym zaangażowaniu i pogotowiu, tak pogotowiu, bo zdjęcia trwały wieczorem i przez calusieńką noc, przy czym pani od makijażu musiała czuwać, Karola, nie wspomnę o reszcie ekipy i p. Marku Siudymie. Nie wiem do której był koń (który mówi, oczywiście), ale myślę, że co najmniej do północy.

Poprzedniego dnia były przygotowywane dekoracje, podesty, sprzęt techniczny też do późnych godzin nocnych.

Skostniali z zimna (zdjęcia kręcono na zewnątrz) grzali się podczas przerw farelką  w malutkim pomieszczeniu przylegającym do WC.  Pomieszczenie z choinkami było wielkie, ale stale drzwi otwarte, bo ekipa co rusz ganiała za okablowaniem, oświetleniem tudzież in. sprzętem, grzebała w kufrach, skrzyniach ... oj było tego.

Udekorowałyśmy dwie choinki, witrynę z zewnątrz oraz zapakowałyśmy ok. 50 prezentów, które umieszczone były wewnątrz witryny. Dekoracja miała wprowadzić odbiorcę spotu w nastrojową świąteczną atmosferę.

Wszystko załatwiała i organizowała Karola, ja byłam, jak rzadko kiedy, asystentką. Lubię mieć gotowe zlecenie do realizacji, bez ustaleń, wielorakich propozycji, a może tak, a może siak, szukania produktów etc.

Oczywiście spot niskobudżetowy, koszty na dekoracje mocno okrojony. Wymyśliłam zatem tanie, ale fajne ozdoby ze sklejki, które z chęcią zdobiłam przed wielkim zamieszaniem produkcyjnym. Spodobały mi się te drewniane ozdoby, szykuję również dla siebie na Gwiazdkę. Zawsze znajdę sobie jakieś zajęcie.

ozdoby ze sklejki

Przygotowania:

Reklamę można obejrzeć w TVP2 oraz regionalnej TVP INFO.

Zdjęcia nie są najlepsze, w związku z masą jupiterów wewnątrz i zewnątrz witryny, światło odbijało się w szybach, a my nie mogłyśmy przeszkadzać w przygotowaniach do kręcenia klapsów.

Kolorowych snów i miłego poranka

jo-landa

środa, 14 grudnia 2011, 1flora.1

Polecane wpisy